DIGITĀLĀ DRUKA

Kas ir digitālā druka?

Digitālā druka ir jebkāda drukas tehnoloģija (piemēram, HP LaserJet, Roland, Mutoh, Xerox DocuColor printeri), kas ir spējīga ražot iespieddarbus tieši no datora faila. Atšķirībā no ofsetdrukas tai nav nepieciešams starpnieks nesējā, piemēram, filmas vai plates.

Ko var nodrukāt digitālajā drukā?

Digitālajā drukā var nodrukāt gan vizītkartes, bukletus, flajerus, plakātus, gan banerus, auto uzlīmes, afišas. Poligrāfijā tā iedalās lokšņu digitālā drukā un lielformāta digitālā drukā. Digitālā druka drukā loksnēs, bet lielformāta digitālā druka drukā ruļos. Tās ir arī divas galvenās pamatnodarbošanās Digitālajā Pelē, kur ražo poligrāfijas materiālus uz Roland, Xerox un Canon digitālās drukas iekārtām.

Lokšņu digitālā druka         digitālā druka

                                    Lokšņu digitālā druka                                                                                 Lielformāta digitālā druka

 

Vai digitālā druka ir kvalitatīva?

Mūsdienu tehnoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka digitālajā drukā attēlu kvalitāte ir panākta ļoti augstā līmenī. Tā piedāvā augstas izšķirtspējas attēlus. Krāsas ir piesātinātas un noturīgas, pelēkie toņi vienmērīgi un gradienti plūstoši, kuri ir lielākie pārbaudījumi printeriem. Var droši apgalvot, ka mūsdienu digitālā druka ir līdzvērtīga ofseta pilnkrāsu drukai. Digitālās Peles ražotne ir aprīkota tikai ar jaunākās paaudzes digitālās drukas iekārtām un garantē visaugstāko kvalitāti visiem iespieddarbiem.

 

Kāda ir cenu politika? Vai digitālā druka ir izdevīga?

Ofsetiespiedums ir rentabls, ja apgrozībā palaiž, minimums, 500 A3 drukas loksnes. Digitālā druka ir rentabla, ja tirāža nepārsniedz ~ 2000 A3 izdrukas. Tātad zemākas izmaksas mazām tirāžām Jūs iegūsiet tieši digitālajā drukā.

 

Kad izmantot lokšņu digitālo druku?

  • Ja Jums ir nepieciešamas mazas drukas tirāžas - 1 – 2000 gab. Piemēram, materiāli semināriem, vizītkartes, galda kartes, ielūgumi.
  • Drukas sagatavošanas laiks ir daudzreiz īsāks par ofsetdruku. Tāpēc Jūs varat iegūt jaunas vizītkartes vai citus drukas materiālus vienas dienas laikā.
  • Mainīgai datu drukai. Tā ir piemērota tiešā mārketinga aktivitātēm. Jums vairs nav jāuztraucas par bezpersoniskiem, novecojušiem materiāliem. Katrs eksemplārs var būt adresēts vienam interesentam.
  • Drukai pēc pieprasījuma. Jūs varat izdrukāt tik daudz eksemplāru, cik dotajā brīdī ir nepieciešams, un pēc vajadzības jebkurā brīdī piedrukāt klāt. Ar tradicionālajām ofsetiespiedmašīnām patērētāji parasti izdrukā daudz vairāk drukas lokšņu, nekā vajadzīgs.
  • Lai ietaupītu papīru, jo digitālajai drukai nav nepieciešamas piedrukas kā ofsetdrukai.

 

Kādu papīru lokšņu digitālajā drukā var izmantot?

Digitālā druka paver iespējas realizēt plašu papīru spektru. Tie ir:

  • Krītpapīrs (matēts, glancēts) – tas ir pamatpapīrs reklāmas darbu un žurnālu drukāšanai.
  • Ofseta papīrs – parasti izmanto veidlapu, grāmatu, pierakstu bloku u.tml. darbu drukāšanai.
  • Kartons – derīgs apsveikuma kartiņu, vizītkaršu, iepakojumu ražošanai.
  • Krāsainais un tekstūru papīrs jeb dizaina papīrs – dažādu netradicionālu darbu radīšanai.
  • Pašlīmējošs papīrs – uzlīmju drukai.

Papīra biezums digitālajā drukā ir 80 – 350 gsm.

<< ATPAKAĻ